Ga naar de inhoud

Wilde dieren op veelijst in China

19 mei 2020 – Het Chinese Ministerie van Landbouw heeft voorgesteld om wilde dieren als nertsen, wasbeerhonden en vossen op de ‘gedomesticeerde veelijst’ te plaatsen. Door het coronavirus is er een verbod op handel in wilde dieren, in tegenstelling tot op de handel in veedieren.

Bontdieren vormden in 2016 nog 75% van de totale opbrengst van alle handel in wilde dieren, met een waarde van $ 55 miljard. Dit is veel meer dan de Chinese handel in wild vlees, die slechts $17,75 miljard vertegenwoordigt, ofwel 24% van de handel in wilde dieren. Een verbod op de handel zou desastreus zijn voor de bontindustrie, maar een historische overwinning voor de dieren.

Het is bekend dat nertsen en vossen gastheren zijn van coronavirussen. Het voorstel brengt dus niet alleen de weerloze dieren, maar ook de wereldgezondheid in gevaar. Wij stuurden, samen met de Fur Free Alliance, in maart al een protestbrief naar de Chinese ambassade om deze wetswijziging tegen te gaan. Blijf ons volgen voor de laatste ontwikkelingen!


Wil je altijd op de hoogte zijn van ons laatste nieuws? Schrijf je dan nu in voor onze nieuwsbrief en ontvang deze regelmatig in je mailbox.

  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Delen via:
blijf op de hoogte van het nieuws over en de campagnes tegen de bontindustrie

Kom in actie voor alle dieren die het slachtoffer zijn van de bontindustrie

0

dieren wereldwijd hebben jouw hulp nodig

HEB JE VRAGEN OVER DONEREN?

Is er iets niet duidelijk of wil je meer informatie? We zijn zowel via e-mail als telefonisch bereikbaar

Bekijk ook eens

11 februari 2025 - Wat wij het liefste doen is de straat opgaan om aandacht te vragen voor de dieren in de bontindustrie. Ons doel is om het publiek te
06 februari 2025 - Meer dan 330 dieren zijn onlangs gered uit een bont- en urinefokkerij in Ohio. De dieren op de fokkerij leefden onder verschrikkelijke omstandigheden. Hun situatie verslechterde
28 januari 2025 - Onlangs heeft de Zweedse regering bevestigd dat 16 miljoen euro steun wordt gegeven aan nertsenfokkerijen die hun deuren vóór juni 2025 sluiten. De verwachting is dat